Rozmowy poabsencyjne i korygujące - szkolenie dla firm

(Polski) W pierwszym półroczu 2021 roku, firma konsultingowa Conperio przeprowadziła na terenie całej Polski, 10207 kontroli zwolnień lekarskich. W przypadku 36 % z nich odnotowano nadużycia.

Kluczową kwestią w zarządzaniu absencją w firmie jest dobra komunikacja z pracownikami. W trakcie rozmów poabsencyjnych, przełożeni mogą poznać problemy, których rozwiązanie pomoże podnieść wydajność zatrudnionych. W firmach, w których liderzy zespołów potrafią odpowiednio rozmawiać z ludźmi, a oni mają poczucie, że są uczciwie traktowani, poziom absencji jest niższy nawet o kilkadziesiąt procent.

(Polski) Serdecznie zapraszamy praktyków HR, do wzięcia udziału w szkoleniu prowadzonym przez ekspertów z obszaru zarządzania absencją – certyfikowaną trener Edytę Grajek-Mosiołek i prezesa firmy Conperio, Mikołaja Zająca. W trakcie naszego szkolenia dowiesz się jak przeprowadzać efektywne rozmowy poabsencyjne i korygujące:

  • Jak robić to zgodnie z prawem?
  • Kiedy stosować rozmowę poabsencyjną, a kiedy korygującą?
  • Ile rozmów odbyć?
  • W jakich przypadkach prowadzić rozmowy poabsencyjne?
  • Kto powinien być odpowiedzialny za prowadzenie rozmów w Twojej organizacji?
  • Kiedy stosować rozmowy jako narzędzie?
  • Jakich praktyk nie należy stosować?
  • Superwizja procesu prowadzenia rozmów jako rola HR.

Szkolenie jest podzielone na dwie części – informacyjno-teoretyczną, oraz warsztatową, z praktycznym zastosowaniem i stworzeniem modelu rozmów, dopasowanego do Waszych organizacji.

Termin: 24 listopada 2021

Czas trwania: 09:00-16:00 (7 godzin szkolenia z 2 przerwami kawowymi i przerwą na lunch wliczonymi w koszt szkolenia)

Miejsce: (Hotel Patio sala Cracovia) ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Koszt: 1000 zł netto / os.

(Polski)

MIKOŁAJ ZAJĄC

(lat 39), Absolwent nowosądeckiego WSB – National Louis University, z tytułami Bachelor oraz magister informatyki w zarządzaniu. Z branżą HR związany od 2009. Założyciel firmy Conperio największej i najbardziej doświadczonej w problematyce absencji chorobowej firmy konsultingowej na polskim rynku. Od 2015 Prezes Conperio sp z o.o. komandytowa – właściciela projektu ogólnopolskiego programu badania zjawiska absencji chorobowej oraz programu audytu absencji chorobowej. Wśród obsługiwanych firm są podmioty zatrudniające od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy pracowników z terenu całej Polski.

(Polski)

EDYTA GRAJEK- MOSIOŁEK

Audytor i trener z ramienia Conperio, koordynuje i wdraża procesy zarządzania absencją chorobową w organizacjach. Zajmuje się również podstawami zachowań kontrproduktywnych. Doświadczenie zawodowe oraz praktykę trenerską zdobywała także w sprzedaży bezpośredniej. Ukończyła studia z zakresu zarządzania oraz Podyplomowe Studia Coachingu na SWPS w Warszawie. Prywatnie aktywny instruktor jeździectwa z wieloletnim stażem, coach oraz facylitator programów rozwojowych Horse Assisted Education.