Kim jesteśmy

Conperio to największa i najbardziej doświadczona w problematyce absencji chorobowej firma konsultingowa na polskim rynku. Conperio zajmuje się audytem, doradztwem i kompleksowym zarządzaniem problemem absencji chorobowej.

 

Działania firmy prowadzone są wielopłaszczyznowo – od analizy sytuacji wyjściowej u pracodawcy i porównania jej z innymi firmami z branży i/lub regionu, przez badanie czynników wpływających na poziom absencji chorobowej, aż po działania terenowe oraz analizę przyczyn w oparciu o opinie pracowników i zgłoszone przez nich sugestie. Misją firmy jest dostarczanie pracodawcom obiektywnej informacji o absencjach pracowniczych w celu ich efektywnego obniżenia.

Naszą misją jest dostarczanie pracodawcom obiektywnej informacji o absencjach pracowniczych w celu ich efektywnego obniżenia. Od 2009 roku, jako jedyna firma na rynku jednoczenie badamy i kompleksowo zarządzamy absencją pracowniczą w przedsiębiorstwach.

Badanie absencji to proces wymagający szerokiej wiedzy z zakresu zarządzania, prawa i psychologii. To złożona procedura składająca się z oceny sytuacji w obrębie firmy oraz badań terenowych. Dostarczamy pracodawcom obiektywnej informacji o absencjach pracowniczych w celu ich efektywnego obniżenia. Wychodzimy naprzeciw potrzebom pracodawcy i jego kadry – dlatego prowadzimy nasze działania na gruncie przestrzeni firmowej, a także zwracamy się bezpośrednio do pracowników i szukamy rozwiązań u źródła.

Jako prezes firmy mogę zagwarantować, że nasze działania są realizowane w oparciu o najwyższe i najlepsze standardy etyczne. Efektywność naszych usług jest poparta twardymi danymi – jesteśmy w stanie pomóc firmie ograniczyć absencję chorobową nawet o 70%.

Mikołaj Zając

Prezes firmy Conperio

Conperio to jedyna na polskim rynku firma zajmująca się badaniem i kompleksowym zarządzaniem absencjami chorobowymi. Zapewniamy profesjonalne i holistyczne zbadanie problemu nieuczciwego wykorzystywania zwolnień chorobowych w firmach.

Redukujemy nieuzasadnioną absencję pracowniczą, a także pozwalamy zwiększyć przewidywalność prognoz

Co nas wyróżnia

Nasze działania w zakresie przeprowadzania kontroli wyróżnia przede wszystkim etyka i profesjonalizm:

  • Licencjonujemy naszych pracowników przeprowadzających kontrole zwolnień L4. Dzięki temu kontrole przeprowadzane są w sposób profesjonalny i nienaruszający prywatności pracownika.
  • Rozpoczęcie współpracy z daną firmą wiąże się z poinformowaniem jej pracowników o możliwych kontrolach.
  • W kwestiach spornych, gdy np. podważana jest obecność kontrolera w miejscu kontroli, jesteśmy w stanie udokumentować swoją obecność, czas trwania kontroli oraz sytuację zastaną na miejscu. Jest to możliwe ponieważ każdy etap kontroli dokumentujemy w naszej autorskiej aplikacji nadzorującej pracę naszych kontrolerów, która jest powiązana z systemami monitoringu GPS.
  • Każdy z naszych kontrolerów posiada potwierdzenie od zakładu pracy osoby kontrolowanej, które stanowi zezwolenie pracodawcy na kontrolę.
  • Pracownicy Conperio stanowią staranie wyselekcjonowaną kadrę ekspertów, którzy posiadają kompetencje analityczne oraz psychologiczne, co umożliwia w pełni profesjonalne obsłużenie każdej firmy.

Do kogo kierujemy nasze usługi

Usługi Conperio kierujemy do właścicieli firm, działów zarządzania zasobami ludzkimi oraz działów kadr i administracji. Zaufały nam firmy z takich branż jak: przemysł ciężki, przemysł lekki, automotive, produkcja spożywcza, hutnictwo, recycling. Z naszych usług korzystają zarówno duże jak i mniejsze przedsiębiorstwa.

Celem naszego działania jest redukcja nieuczciwych zwolnień L4 w firmach, ale też zmiana nastawienia pracowników do nadużywania chorobowego. Chcemy stworzyć przestrzeń do konstruktywnego dialogu pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Wierzymy w to, że wzajemne zrozumienie i szacunek przyczynią się do zbudowania zdrowszego środowiska pracy.

Z problemem nieuczciwej absencji chorobowej borykają się małe i średnie przedsiębiorstwa, gdzie istnieje niewielka rotacja pracowników, ale kłopot ten spotyka równie właścicieli dużych firm i korporacji, gdzie zapanowanie nad setkami lub tysiącami pracowników jest wyjątkowo ciężkim zadaniem.