Aktualności

Conperio nagrodzone w konkursie PR Wings 2021!

Mamy przyjemność poinformować, iż działania komunikacyjne prowadzone w ostatnim roku, które nasza firma realizuje wspólnie z agencją Partner of Promotion zostały nagrodzone w konkursie PR Wings w kategorii: Komunikacja Business to Business. Podejmowane przez nas działania są efektywnym wsparciem dla komunikacji pomiędzy podmiotami funkcjonującymi w ramach wielu branż.

Czytaj Więcej

Najczęstsze przyczyny wpływające na wzrost zwolnień chorobowych

Porównując dwa identyczne zakłady, zatrudniające tę samą liczbę osób i produkujące zbliżone wyroby przy podobnym poziomie skomplikowania procesu produkcyjnego, rzadko otrzymujemy zbliżone wartości absencji chorobowej. Z badań Conperio wynika, że na absencję ma wpływ szereg różnych czynników. Poniżej kilka z nich: – wielkość przedsiębiorstwa – ogólną tendencją jest wzrost poziomu absencji chorobowej wraz z liczbą pracowników.

Czytaj Więcej

Najpopularniejsze trendy pracownicze 2021

Większość pracodawców w walce o pozyskanie pracowników stara się zapewnić pracownikom dodatkowe korzyści. Pewne benefity są wręcz oczekiwane – np. karnety do obiektów sportowych czy też dodatkowa, prywatna opieka medyczna. Z punktu widzenia absencji chorobowej nie mają one jednak większego znaczenia.

Czytaj Więcej

Przeprowadziłem kontrolę – co dalej?

Wielu pracodawców po przeprowadzonej kontroli zastanawia się, jak uporządkować pozyskaną wiedzę oraz jak ją wykorzystać w dalszych krokach. Wiele zależy od wyniku kontroli. Całość procesu kontroli, w tym postępowanie po jej zakończeniu, powinno być zaprojektowane na etapie wdrażania tego działania w organizacji np.

Czytaj Więcej

L4 – po co tak właściwie pracownikowi? Fakty i mity

Zwolnienie chorobowe jest z zasady okresem powrotu pracownika do zdrowia. W trakcie jego trwania pracownik nie może podejmować innej pracy zarobkowej, ani czynności, które mogą opóźnić powrót rekonwalescenta do zdrowia.

Czytaj Więcej